Aký je rozdiel medzi Kosovom a Slovenskom?

Autor: Marek Kašper | 3.10.2012 o 9:56 | (upravené 3.10.2012 o 16:24) Karma článku: 13,06 | Prečítané:  471x

Čím ďalej, tým menší, aspoň čo sa týka synonyma pre mafiánsky štát. Premiér Thaci podľa správy Rady Európy o organizovanom zločine je šéfom "mafiánskej organizácie", která pašuje zbrane, narkotiká a ľudské orgány cez celú východnú Európu.

Chvála bohu my nie sme na tom až tak zle, ale bohužiaľ to začína byť u nás podobné, len viacej sofistikované, zakryté, aj hoc sa tu neobchoduje s ľudskými orgánmi a narkotikami v spojení s vládou a premiérom.

Tento možno "tvrdý" začiatok  je vyjadrením nespokojnosti, nad „smerom“, kde sa naša krajina uberá.

Ďalším klincom do rakvy nášho súdnictva je odvolanie troch členov súdnej rady, ktorých sa dalo považovať aspoň za symbolický znak plurality. Teraz sa môže przniteľ práva, ktorý je predsedom tohto súdu tešiť na neobmedzené prikyvovanie všetkých zúčastnených hláv, za tichej podpory premiéra.

To, že mal priateľské telefonáty s kosovským mafiánom, je len čerešničkou k názvu tohto textu.

Možno si niekto stále myslí, že aj tak je to s tou mafiou prehnané, ale to by musel ignorovať fakt, že v „modernom“ demokratickom štáte Európskej Únie (Slovensko) sú paralyzované hlavné piliere kontroly štátu ako takého.

Kvôli obštrukciám vládcu našej krajiny, nemáme vymenovaného šéfa Kontrolného úradu, ktorý má mať dohľad aj nad naším parlamentným Olympom. Ale keďže premiér ani svoj talent veľmi využívať nemusí na to, aby si kopol do opozície (tá si to radšej „urobí sama“), necháva ich vyberať si kandidáta na tento post a zároveň túto voľbu za prispenia svojich poslancov sabotuje.

 

Pravdepodobne existuje zákon, ktorý hovorí niečo o hanobení hlavy štátu, preto uvažujem, či tu mám vyjadriť všetky  pocity z nášho prezidenta. Ale ako už skoro celá krajina vie, náš prezident, ktorý by mal byť náš a nie iba prezidentom pre voličov Smeru, sa hanobí v prvom rade sám. Po uvažovaní v ktorej krajine je hlava štátu tak verejne zosmiešňovaná a bez spoločenskej autority, ma bohužiaľ žiadna nenapadá. Preto že vo vyspelých krajinách si prezidenti na svoj imidž potrpia, a v nevyspelých – autokratických krajinách si ten imidž vynútia, to ale není ani jeden z prípadov, kde by sa chcel zaradiť náš prezident.

Asi najdôležitejším kontrolným úradom v SR je Generálna prokuratúra, ktorá už viac ako rok nemá svojho riaditeľa, preto že pán prezident nielen že si nepotrpí na imidž, on akosi nechce rešpektovať ani svoje ústavne právomoci. (Ústava to je ten zdrap papiera, kvôli ktorému sa robili pompézne oslavy v priamom prenose na STV s jeho účasťou.)

 

Náš štát trpí mnohými neduhmi a neustále ako by si prisvojoval ďalšie. Tento marazmus z toho, že sa nehýbeme vpred, ale vraciame späť, vytvára v tejto krajine frustrujúce nálady.

Politika u nás, sa už uchýlila k tým najprízemnejším prejavom moci, kedy úplne zanevrela na verejné dobro aj rešpektovanie demokratických princípov a bezhlavo sa tak vrhla do výkonu svojho mandátu jednej vládnej strany, jednej skupiny občanov, nerešpektujúc to, že vládne všetkým a nielen ich voličom.

 

Preto je na mieste otázka; kedy už konečne začneme na čele s politikmi, byť na túto krajinu hrdý natoľko, aby zradné kroky voči vlastnému štátu a okoliu ako človeku, boli natoľko neprijateľné, až by boli naozaj ojedinelé?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

ŠPORT

Je starší ako jeho tréner. Dôchodca z Piešťan si trúfa aj na extraligu

Od mnohých spoluhráčov v klube je starší o štyridsať i viac rokov.

EKONOMIKA

Prečo dávame Slovákom v cudzine milión eur a kde sa združujú najviac

Do Ameriky, Austrálie či Ázie posiela štát každoročne státisíce eur.


Už ste čítali?