Prehnaný optimizmus nie, iba optimizmus

Autor: Marek Kašper | 12.3.2012 o 13:51 | (upravené 12.3.2012 o 14:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  50x

Tak a je to tu. Dlho očakávaný výsledok volieb, ktorý nepripúšťali iba prehnaní optimisti. Pravica si nakopala zadok, prve sebe, až tak voličom a nakoniec celemu štátu, ako takému.

 

Tak a je to tu. Dlho očakávaný výsledok volieb, ktorý nepripúšťali iba prehnaní optimisti. Pravica si nakopala zadok, prve sebe, až tak voličom a nakoniec celemu štátu, ako takému.

V spoločnosti pociťovať sklamanie a frustráciu. Môžu za to pravicové strany. Neobstojí ani náznak kedysi často používaného hesla, že o všetkom rozhodne volič …, áno, o Smere rozhodol, ale o (samo)vražde pravice, rozhodli láskyplne pravicové strany (aj hoc sa natíska pojem „ľavé“ strany, ako synonymum babráctva a neschopnosti, čo už u Smer-u je skôr faktom).

Naskytá sa preto možnosť popísať pozitíva tejto zdrvujúcej porážky „ľavých“ strán.

  1. Dospeli sme. Naša krajinka, presnejšie povedané pravicový volič; porozmýšľal, analyzoval plusy a mínusy, vo väčšine si uvedomoval dopad rozhodnutia neísť voliť. To jest veľké plus dospelosti občanovi, ktoré bohužiaľ nedosiahli pravicové strany, a to zodpovedne sa postaviť k svojej „úlohe“.

  2. Dostali šancu. Treba uznať, že viac než 40% voličov Smer-u, je nezanedbateľné číslo, ktoré predurčuje túto stranu vladnúť samu. A potešenie je na našej strane, preto že „žiadny“ nie vždy dobre vidiaci a počujúci volič ľavice, nemôže navždy milovať ruku, ktorá mu podáva pekne upečený chlieb a zároveň druhou rukou berie z vrecka mešec zlatiek.

  3. Prečistilo sa. Ale plevelu v záhrade pravice je stále viac než dosť. Fico môže byť počas štyroch rokov, tým nápomocným „záhradníkom“ na odstraňovanie. Strany pravice sa verme ustália, naberú nový dych, nové tváre, viacej si uvedomia zodpovednosť a vyhladujú sa po spravovaní (v tom najčistejšom význame slova) tohto štátu.

 

Budú to ťažké štyri roky, roky kedy si budú mocť lepšie uvedomiť ako politické strany, tak aj voliči, komu tu ide o úprimne budovaný štát a kto je toho aj schopný.

Nič neteší pri tom viacej, ako poznanie, že za „istoty“ budú musieť ručiť predovšetkým tí, ktorí si ich sprivatizovali a to bude asi najlepšie kritérium ich hodnotenia, pričom verme, že konečne nie len od voličov pravice.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

ŠPORT

Je starší ako jeho tréner. Dôchodca z Piešťan si trúfa aj na extraligu

Od mnohých spoluhráčov v klube je starší o štyridsať i viac rokov.

EKONOMIKA

Prečo dávame Slovákom v cudzine milión eur a kde sa združujú najviac

Do Ameriky, Austrálie či Ázie posiela štát každoročne státisíce eur.


Už ste čítali?